Trešdienas, 9.maija, rītā reida laikā Saulkrastos Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes inspektori sadarbībā ar Vidzemes zvejnieku biedrības (VZB) biedriem nelikumīgās darbībās pieķēra divus vietējos Rīgas jūras līča piekrastes zvejniekus.

Pirmajā gadījumā ar sev nepiederošiem zvejas rīkiem jūrā bija devies cits cilvēks, nevis tas, kuram izsniegta licence, lai gan pašpatēriņa zvejas tiesības ne uz kāda pamata nav nododamas trešajām personām. Tāpat šajā gadījumā laikus nebija veikti ieraksti zvejas žurnālā. Par Ministru kabineta izdoto zvejas noteikumu nepildīšanu tika sākta administratīvā lietvedība.

 

Foto: Jānis Brants

Turpinot reidu, tieši pretim Saulkrastu centram inspektori no krasta pamanīja kādu aizdomīgu zvejnieku laivā, kurš jūrā ilgu laiku nodarbojās ar citām lietām, bet tikai pēc tam izcēla savus oficiāli marķētos zvejas rīkus. Iznācis krastā, vīrietis liedzās, ka nekā nelikumīga neesot darījis, taču VZB biedri operatīvi noorganizēja laivu un devās pārbaudīt, vai zvejnieks nemelo.

Vadoties pēc krastā palikušo inspektoru norādītajām koordinātām, jūrā izgājušie kolēģi drīz vien atrada un izcēla no ūdens gan nemarķētu zivju tīklu, gan luču murdu. Pieķertais zvejnieks turpināja izlikties, ka viņam ar šiem zvejas rīkiem nav nekāda sakara, līdz beigās tomēr atzinās. Inspektori sāka administratīvo lietu par nelikumīgu zveju.