23.novembra piektdienas pēcpusdienā Vecsalacās tikās Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes direktors Felikss Klagišs,  Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Jūras kontroles daļas Rīgas sektora inspektori un Vidzemes zvejnieku biedrības biedri.

Uzrunājot klātesošos Felikss Klagišs sacīja „tuvojoties sezonas noslēgumam gribas pateikt paldies par labi paveiktu darbu. Salacgrīvā mums ir divi inspektori, bet ko gan viņi varētu izdarīt bez sabiedrisko inspektoru atbalsta un palīdzības? Ne viens, ne divi kaujas laukā nav karotāji. Man ir prieks, ka uz jums var paļauties un jūs palīdzat inspektoriem.Tas nozīmē, ka esat atraduši kopīgus mērķus un jums nav vienalga, kas notiek ar zivju resursiem.

Pietiekami daudz ir cilvēku, kuri gatavi sūdzēties, bet darīt, lai būtu labāk – to var retais. Par to arī gribu pateikties. Valsts šobrīd nav uzdevumu augstumos risinot zivju resursu saglabāšanas jautājumus jūrā un iekšējos ūdeņos. Gribētos, lai valsts darītu vairāk. Par iekšējiem ūdeņiem man ir sajūta, ka visa politika neveido kopēju bildi. Inspektori strādā savā novadā, savā rajonā, cenšas sargāt zivju resursus, bet pietrūkst šī jautājuma tālāka risinājuma valsts mērogā. Pie tā ir jāstrādā.

Pateicības rakstus par padarīto darbu saņēma aktīvākie zivju resursu sargātāji un lielākie atbalstītāji – Saulkrastu un Salacgrīvas novada domes, Vidzemes zvejnieku biedrības biedri – Jānis Garklāvs, Mareks Runcis, Imants Dambis, Ilmārs Lielmanis, Edgars Zviedrs, Valdis Līdums, Jānis Grūbe un Jānis Rakuzovs. Paldies vārdus Valsts vides dienesta Jūras kontroles daļas vadītājs Felikss Klagišs teica saviem darbiniekiem Jānim Brantam un īpaši uzsvēra Aigara Pūsilda devumu un ieguldījumu šajā darbā.

Pavisam īsi inspektors Jānis Brants pastāstīja par padarīto „Kopējā ainu ne visi zina. Šogad pārkāpējus neesam noķēruši vien Liepupē un Aģē. Svētupē, Vitrupē, Salacā, Pēterupē, Ķīšupē, Jaunupē un jūrā ir noķerti „krahabori”. Pats lielākais pārkāpums šogad bija elektrozveja Pēterupē. Šo maliķu atklāšanā lielu darbu ieguldīja mūsu brīvprātīgie – Jānis un Edgars.”

Jānis Brants un Aigars Pūsilds abiem vīriem pasniedza īpašu dāvanu – grāmatu „Dzelzs vīri koka kuģi”.

Runājot par nelikumīgajiem zvejas rīkiem J.Brants uzsvēra „to paliek mazāk, bet tie, kas ir palikuši vairs nav vienkārši iebridēji un paņēmēji, tās ir brigādes varētu teikt bandas. Lai dabūtu viņus rokā jāiegulda liels darbs un vajadzīga veiksme.”

Kopumā skatoties – izņemti 42 zvejas rīki, priecē fakts, ka lielākā daļa no tiem – 23 ir konfiscēti – tas nozīmē pārkāpējs ir zināms un saņems sodu - Nēģu murdi – 17 izņemti, 3 konfiscēti. „Televizori” (kārts galā piesieti mazizmēra tikli) 18 izņemti, 15 konfiscēti, bez saimnieka tikai 3. zivju tīkli 5 izņemti, 3 no tiem konfiscēti, nēģu krētiņš viens un tas pats konfiscēts, arī viena elektroierīce ir konfiscēta. Kopsavilkums noteikti vēl būs, jo gads vēl nav beidzies un Jānis Brants cer, ka inspektoriem un brīvprātīgajiem vēl veiksies.

Vīri ir apņēmības pilni darbus turpināt, jo kurš gan cits, ja ne paši, rūpēsies par zivju resursiem. Vienīgā viņu vēlme panākt grozījumus likumā, lai Valsts vides dienesta inspektori un Vidzemes zvejnieku biedrības biedri varētu pildīt savus pienākumus neizjūtot apdraudējumu sev.

 

Ilga Tiesnese